BIOGRAFlJA

Mr Dejan Urošević, asistent, rodjen 1970. godine u Kraljevu. Diplomirao na Matematičkom fakultetu u Beogradu smer Astrofizika l994. godine. Iste godine izabran za asistenta-pripravnika Matemitičkog fakulteta, na Katedri za astronomiju. Dobitnik je nagrade ”Prof. Zaharije Brkić” kao najbolji diplomirani student Katedre za astronomiju za školsku l993/94. godinu. Završio poslediplomske studije odbranom magistarske teze ”Geometrija radio-petlji”, 1996. godine, u Beogradu. U zvanje asistenta izabran 1997. godine. Drži vežbe na predmetima: Osnovi astrofzike, Radio-astronomija, Struktura i evolucija zvezda. Teorijska astrofizika, Zvezdana astronomija. Držao je vežbe i iz Opšte astrofizike. Oblast naučnog rada mu je Radio-astronomija. Izlagao je na jednoj Nacionalnoj konferenciji. Objavio 4 naučna rada od kojih 2 u medjunarodnom časopisu.

NAUČNI RADOVI

1. J. Milogradov-Turin and D. Urošević 1996: THE SMALL CIRCLES OF THE ORIGEM AND THE MONOCEROS LOOPS AT 1420 MHz, Publ. Astron. Obs. Belgrade 54, 47 (11. Konf. jugosl. astron., Beograd).

2.D. Urošević 1996: GEOMETRIJA RADIO-PETLJI, Magistraska teza, Univerzitet u Beogradu.

3. J. Milogradov-Turin and D. Urošević 1997: GEOMETRY OF LARGE RADIO

LOOPS AT 1420 MHz, Bull. Astron. Belgrade 155, 41.

4. D. Urošević and J. Milogradov-Turin, 1998: DISTANCES TO THE ORIGEM AND THE MONOCEROS LOOPS, Serb. Astron. J. 157, 35