T. Angelov

Naučni i stručni rad

1. Naučni radovi

1. 1. THE EMPIRICAL MASS-LUMINOSITY RELATION AND HERTZSPRUNG-RUSSEL DIAGRAM — 1972, Bull. Obs. Astron. Belgrade 125, 147. (Popović, G. M., Angelov, T.)

1. 2. PHOTOELECTRIC OBSERVATIONS OF SOME FLARE STARS — 1972, Bull. Obs. Astron. Belgrade 125. (Arsenijević, J., Kubičela, A., Angelov, T.)

1. 3. PRILOG IZUČAVANJU MODELA ZVEZDA NA STADIJUMU REAKCIJA VODONIKA — 1972, magistarska teza, PMF Beograd.

1. 4. MODELS OF MAIN-SEQUENCE STARS — 1972, Publ. Dept. Astr. Univ. Beograd 4, 10.

1. 5. CONTRIBUTION TO THE STUDIES OF MODELS OF MAIN-SEQUENCE STARS — 1975, Bull. Obs. Astron. Belgrade 20, ...

1. 6. AN ANALYTICAL ESTIMATE OF VALUES OF PRESSURE AND TEMPERATURE AT THE BOUNDARY OF A CONVECTIVE CORE — 1976, Publ. Dept. Astr. Univ. Beograd 6, 35.

1. 7. PRILOG TEORIJI ZVEZDANIH OMOTAČA — 1981, doktorska disertacija, PMF Beograd.

1. 8. TURBULENT MOTION IN STELLAR ENVELOPES — 1981, Publ. Dept. Astr. Univ. Beograd 11, 19.

1. 9. EQUATIONS OF STELLAR ENVELOPES EVOLUTION — 1982, Hvar Obs. Bull. 1, 21.

1. 10. ON THE ALPHA-MODEL TURBULENCE — 1985, Publ. Dept. Astr. Univ. Beograd 13, 27.

1. 11. A NUMERICAL SIMULATION OF VISCOUS DISCS — 1986, Publ. Dept. Astr. Univ. Beograd 14, 23.

1. 12. ON THE THERMAL INSTABILITY OF A VISCOUS MEDIUM — 1988, Bull. Obs. Astron. Belgrade 138, 5.

1. 13. INFLUENCE OF VISCOSITY ON THE THERMAL INSTABILITY — 1989, Publ. Dept. Astr. Univ. Beograd 17, 27.

1. 14. THERMAL PROCESSES AND SPIRAL DENSITY WAVES I. RESPONSE OF THE GALACTIC DISC TO A PERTURBATION IN THE GRAVITATIONAL POTENTIAL

— 1992, Bull. Astron. Belgrade 146, 29.

1. 15. THERMAL PROCESSES AND SPIRAL DENSITY WAVES II. STABILITY OF THE GASEOUS DISC OF THE GALAXY — 1992, Bull. Astron. Belgrade 146, 33.

1. 16. THE CHARACTER OF THE INFLUENCE OF THERMAL PROCESSES ON THE STABILITY OF SPIRAL DENSITY WAVES — 1992, Bull. Astron. Belgrade 146, 37.

1. 17. ON THE MASS-LUMINOSITY RELATION — 1993, Publ. Obs. Astron. Belgrade 44, 81.

1. 18. ON THE DYNAMICAL MASSES OF VISUAL BINARIES — 1993, Bull. Astron. Belgrade 148, 1.

1. 19. SOME CORRELATIONS FOR MASSIVE MS STARS — 1994, Bull. Astron. Belgrade 150, 23.

1. 20. ON THE STABILITY OF STELLAR ATMOSPHERES — 1995, Bull. Astron. Belgrade 152, 1.

1. 21. SOME THREE-PARAMETER RELATIONS FOR PHYSICAL CHARACTERISTICS OF STARS — 1996, Bull. Astron. Belgrade 153, 19.

1. 22. SURFACE GRAVITY ALONG THE MAIN SEQUENCE — 1996, Bull. Astron. Belgrade 154, 13.

1. 23. ON THE DISTRIBUTION OF VISUAL DOUBLE STARS — 1998, Serb. Astron. J. 157, 31.

2. Učešće na naučnim skupovima

2. 1. PRILOG IZUČAVANJU ZVEZDANIH MODELA NA GLAVNOM NIZU — 1973, IV Nacionalna konferencija astronoma Jugoslavije, Beograd.

2. 2. ANALITIČKA PROCENA VREDNOSTI PRITISKA I TEMPERATURE NA GRANICI KONVEKTIVNOG JEZGRA — 1975, VI Kongres MFAJ, Novi Sad.

2. 3. TURBULENTNO KRETANJE U OMOTAČIMA ZVEZDA — 1980, VII Kongres MFAJ, Bečići.

2. 4. O ALFA-MODELU TURBULENCIJE — 1983, VI Nacionalna konferencija astronoma Jugoslavije, Hvar.

2. 5. DISIPACIJA OKOZVEZDANIH OMOTAČA — 1985, VIII Kongres MFAJ, Priština.

2. 6. O LINEARNOJ TEORIJI SPIRALNIH TALASA GALAKSIJE I. UTICAJ DISIPACIJE NA AMPLITUDU TALASA — 1985, VIII Kongres MFAJ, Priština.

2. 7. O LINEARNOJ TEORIJI SPIRALNIH TALASA GALAKSIJE II. DISPERZIJA TALASA SA DISIPACIJOM — 1985, VIII Kongres MFAJ, Priština.

2. 8. O TOPLOTNOJ NESTABILNOSTI VISKOZNE SREDINE — 1988, XVIII Jugoslovenski kongres teorijske i primenjene mehanike, Vrnjačka Banja.

2. 9. UTICAJ VISKOZNOSTI NA TOPLOTNU NESTABILNOST — 1988, IX Nacionalna konferencija astronoma Jugoslavije, Sarajevo.

2. 10. O RELACIJI MASA-SJAJ — 1993, X Nacionalna konferencija astronoma Jugoslavije, Beograd.

2. 11. POVRŠINSKA GRAVITACIJA DUŽ GLAVNOG NIZA — 1996, XI Nacionalna konferencija astronoma Jugoslavije, Beograd.

3. Stručni radovi

3. 1. ZRAČENJE ZVEZDA — 1970, Vasiona 3−4, 49.

3. 2. O KOSMIČKIM ZRACIMA — 1971, Vasiona 1, 11.

3. 3. GRA-DA I ŽIVOT ZVEZDA — 1974, Popularna nauka 2, KNU.

3. 4. FIZIČKI USLOVI U UNUTRAŠNJOST ZVEZDA — 1981, Vasiona 1, 1.

3. 5. POSTUPAK ZA IZRAČUNAVANJE MODELA ZVEZDA — 1981, Vasiona 2−3, 44.

3. 6. MODELI ZVEZDA — 1981, Vasiona 4, 70.

3. 7. STRUKTURA I EVOLUCIJA ZVEZDA — 1991, Nastava 13−14, 49 – Pedagoški zavod, Banjaluka.

3. 8. POREKLO HEMIJSKIH ELEMENATA — 1992, Hemijski pregled 1−2, 3.

(S.Jokić, T. Angelov, I. Gutman).